Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi öğrencileri sosyal medyada #YazokuluaçılsınAtaAöf hasthagı açtılar. Öğrenciler fakülte yönetimine seslenerek yaz okulu açılması yönünde ki taleplerini dile getirdiler. Konuya kayıtsız kalmayarak bir açıklama yapan Fakülte Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Gökhan Ömeroğlu, yaz okulu için Mayıs ayında bir değerlendirme yapılarak, üniversite senatosuna kararın gönderileceği bilgisini paylaştı.
Ömeroğlu açıklamasında, “Sevgili ATA_AOF öğrencilerimiz, vize sınavına hazırlıklarımız devam etmektedir. Sınavlara bol bol soru çözerek, etkileşimli video materyallerimizi izleyerek hazırlanmanızı tavsiye ediyorum. Yaz okulu uygulaması için Mayıs ayında fakülte değerlendirme yapacak, üniversitemiz senatosuna kararını gönderecektir. Sizler vize sınavlarına odaklanın” ifadelerine yer verdi.
Ömeroğlu’nun paylaşımına çok sayıda öğrenci yorum yaptı. İşte o yorumlardan bazıları;
Nesrin DEMİR