![Reklam](https://www.gazetepusula.net/images/reklam/WhatsApp-Image-2023-09-22-at-13.38.51-1.jpeg)
Van’da etkili olan kar yağışının ardından hüküm süren dondurucu soğuklar hayatı durma noktasına getirdi. Havaların geceleri eksi 10 dereceye kadar düştüğü kent merkezindeki birçok binanın çatısında boyu 2 metreyi bulan buz sarkıtları oluştu. Yüksek binaların çatılarında tehlike oluşturan buz sarkıtları için harekete geçen Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, buzları tek tek kırdı. Yer yer 2 metreyi bulan buz sarkıtlarını temizleyen itfaiye ekipleri, vatandaşlara kaldırımda yürürken dikkatli olması uyarısında bulundu.