![Reklam](https://www.gazetepusula.net/images/reklam/WhatsApp-Image-2023-09-22-at-13.38.51-1.jpeg)
Van Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca 08 - 14 Ocak 2024 tarihleri arasında icra edilen faaliyetlerde bin 790 devriye icra edildiği, 93 bin 71 şahsın ve 109 bin 312 aracın kontrol edildiği belirtildi. Açıklamada, “Arandığı tespit edilen; gümrük kaçakçılığından 4, dolandırıcılıktan 10, hırsızlıktan 5, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmaktan 3 ve diğer suçlardan 34 şahıs olmak üzere toplam 56 şahıs yakalanmış olup 14’ü tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir” denildi.
Açıklamada, jandarma dedektifleri (JASAT) tarafından yapılan çalışmalarda ise yakalanan 5 kişinin cezaevine teslim edildiği belirtildi.