![Reklam](https://www.gazetepusula.net/images/reklam/WhatsApp-Image-2023-09-22-at-13.38.51-1.jpeg)
Erzurum Kasaplar Odası Başkanı Kenan Ejder, piyasada satılan ucuz etler için vatandaşı uyardı. Ejder, "Hasta hayvanların kesip satıyorlar" iddiasında bulunurken, yetkilileri de göreve çağırdı.
Erzurum Kasaplar Odası Başkanı Kenan Ejder, son günlerde etle ilgili şikâyetlerin arttığını belirtti. Ejder, “Erzurum’da bazı kasaplar köyleri gezerek hastalıklı hayvanları ucuza alıp, satıyorlar. İnsan sağlığını hiçe sayanlar hakkında yetkili kurumları göreve davet ediyorum. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, belediyeler konuya acilen el atmalı.” diye konuştu.
Hazır kıymaya dikkat!
Vatandaşları da uyaran Ejder, “Ramazan yaklaşırken ucuz ete karşı dikkatli olsunlar. Hastalıklı et maalesef anlaşılamıyor. Bu yüzden özellikle hazır kıyma alırken vatandaşlar çok dikkatli davransınlar. Piyasanın çok altında kalan etleri almasınlar” uyarısında bulundu.
Şeyma TAHİR