![Reklam](https://www.gazetepusula.net/images/reklam/WhatsApp-Image-2023-09-22-at-13.38.51-1.jpeg)
Trendyol 1. Ligde Play-Off finalinde Yeni Adana Stadı’nda Sakaryaspor'u 3-1 yenen Bodrum FK, Süper Lig'e yükselen son takım oldu.
Bodrumspor’u 3. Ligden 2. Lige, ardından 1. Lige taşıyan Iğdırlı teknik direktör İsmet Taşdemir, Ege Temsilcisi’ni Süper Lige taşıyarak tarihe geçti. Bir dönem Erzurumspor’u çalıştıran yılların tecrübesi Coşkun Demirbakan yönetimindeki Sakaryaspor ise Süper Lig hasretini dindiremedi.
Play-Off’ta şampiyon Bodrum
Trendyol 1. Lig Play-Off finalinde Sakaryaspor'u uzatmalarda 3-1 mağlup etmeyi başaran Bodrum FK, Eyüpspor ve Göztepe'nin ardından Trendyol Süper Lig'e yükselen son takım oldu. Geçen sezon bileti Pendikspor'a kaptıran yeşil-beyazlılar, tarihinde ilk kez Süper Lig'de mücadele edecek.
Zdravko Dimitrov'un golü Tatangalara yetmedi
Ege Temsilcisine galibiyeti ve Süper Lig'i getiren golleri 19. dakikada Gökdeniz Bayrakdar, 94. dakikada Ondrej Celutska ve 103. dakikada Tunahan Akpınar kaydetti. Sakaryaspor'un tek golü ise 72. dakikada Zdravko Dimitrov'dan geldi.
Rotman atıldı dengeler bozuldu
Her iki takım da Yeni Adana Stadı’ndaki müsabakayı 10 kişi tamamladı. Sakaryaspor'un tecrübeli savunma oyuncusu Rajko Rotman 45. dakikada gole giden rakibini düşürerek direkt kırmızı kart gördü. Bodrum FK'da ise 105+1 ve 105+4. dakikalarda gördüğü sarı kartlarla oyundan atılan Tunahan Akpınar, takımını 10 kişi bıraktı.
Erzurumspor’un başarısına benzer bir başarı öyküsü
Bodrum FK, mücadeleden 3-1 galip ayrılarak Eyüpspor ve Göztepe'nin ardından Süper Lig'e yükselmeyi başaran 3. ve son takım oldu. Teknik Patron İsmet Taşdemir yönetiminde önce 3. Ligde ardından 2. Ligde şampiyon olan Ege temsilcisi iki sezon içinde de Süper Lige yükselme başarısı göstererek Erzurumspor’un geçmişte elde ettiği başarılara benzer bir başarı örneği gösterdi.
Bodrum Süper Lige nasıl çıktı
Trendyol 1. Lig'de 34. maçta 15 galibiyet, 12 beraberlik ve 7 mağlubiyet alan Bodrum FK, 57 puanla sezonu 4. sırada tamamlayarak Play-Offlara kalmayı başardı. Yeşil-beyazlı takım, play-off ilk turunda Boluspor'u eledikten sonra ikinci turda da Ahlatcı Çorum FK'yı saf dışı bıraktı. Finalde Sakaryaspor'u deviren Ege ekibi, tarihinde ilk kez Süper Lig'e yükselmeyi başardı.
Nurullah PALA-Muhammet TARHAN/PUSULA Gazetesi
HABER MERKEZİ