![Reklam](https://www.gazetepusula.net/images/reklam/WhatsApp-Image-2023-09-22-at-13.38.51-1.jpeg)
Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası sebebiyle Kızılay Engelsiz Erzurum Teşkilatı, engelli çocuklar ve vatandaşlarla seminerde buluştu. Seminerde engelli vatandaşların deprem gibi yıkıcı afetlerin öncesinde ve sonrasında yapılması gereken önemli hususlar anlatılıp, Türk Kızılay’ının teşkilat yapısı, çalışma prensipleri ve afetlerde görev ve sorumlulukları hakkında öğretici bilgiler verilip, engelli vatandaşların öğrenmek istediği sorulara da cevaplar verildi.
Afetler ve korunma bilinci seminerine Kızılay Engelsiz Erzurum Teşkilatı Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu ve Kızılay Engelsiz Erzurum Teşkilatı Başkanı Burhanettin Yeşilyurt, görme engelli öğrenciler ve engelli vatandaşlar katıldı.
Çadır kurma eğitimi verildi
Afetler ve korunma bilinci seminerinden sonra Türk Kızılay Erzurum Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü tarafından Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla görme engelli vatandaşlara onur yemeği verildi. Onur yemeğinden sonra Kızılay görevlileri tarafından engelli vatandaşlara çadır kurma eğitimi verildi. Türk Kızılay’ı Engelsiz Erzurum Teşkilatı Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu yapılan etkinliklerden dolayı Kızılay Erzurum Şube Başkanı Hüseyin Bozhalil'e ve Kızılay çalışanlarına teşekkür ederiz, dedi.
![](https://www.gazetepusula.net/images/files/2024/01/659fdb3d78dd5.jpg)
Afetler ve korunma bilinci seminerinden sonra Türk Kızılay Erzurum Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü tarafından Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla görme engelli vatandaşlara onur yemeği verildi. Onur yemeğinden sonra Kızılay görevlileri tarafından engelli vatandaşlara çadır kurma eğitimi verildi. Türk Kızılay’ı Engelsiz Erzurum Teşkilatı Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu yapılan etkinliklerden dolayı Kızılay Erzurum Şube Başkanı Hüseyin Bozhalil'e ve Kızılay çalışanlarına teşekkür ederiz, dedi.
Şeyma TAHİR