![Reklam](https://www.gazetepusula.net/images/reklam/WhatsApp-Image-2023-09-22-at-13.38.51-1.jpeg)
Erzurum'da din görevlileri Kur'an-ı Kerimi en güzel şekilde okumak için yarıştı. İl Müftülüğü tarafından "Din Görevlileri Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma İl Birinciliği Yarışması" gerçekleştirildi. Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Din Görevlileri Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nda kadınlar etabının Erzurum finalisti Hicret Durgun oldu.
Müftülük binasında gerçekleşen yarışmanın jüri başkanlığını yapan Erzurum Müftüsü Dr. Rüstem Can, yarışmaya katılan bütün din görevlilerine ve yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Şeyma TAHİR
Kur'an'ı Kerim, öyle TV formatında, güzel okumak için değil, okuyup anlaşılıp hayata uygulayıp yaşanmak için indirilmiş, ilahi bir kitaptır. Kur'an'ın jürisi ve onu değerlendirecek olan da Allah ( C.C.) ve meleklerdir. Ne yani, bu güzel okudu 1. ve bir alkış tufanı, bu da güzel okuyamadı hâşâ, bu da 2. , 3. - he öylemi ?. Bu tür programa şiddetle karşıyız. Kuran'da hiç telaffuz ediniz diye, bir ayet geçmez. Ama tedebbür ediniz ( okuyup anlayınız) diye onlarca ayet vardır. Kur'an'ı Kerim, zaten güzeldir. Bu tür saçma programlar derhal kaldırılmalıdır. Kur'an, bütün ahkamı ile öğretilip anlatılmalıdır. Bundan uzaklaşıldığı için,sözde İslam âleminin bugünkü, acı, feci durumu ortada.1 milyar, 750 milyonluk bu İslâm âlemi , zulmeden, zalim 8 milyonluk israile bir şey yapamıyor. Sanki fare, kedinin üstüne gülüp, onunla alay ediyor. Neden, sözde bu İslâm âlemi, Kur'an'ın ahkamından uzaklaşıp böyle boş işlerle uğraştığı için. Bu Müslümanlar ne zaman bu gafletten uyanacaklar acaba ?.
ALLAH rızası için şu riyakârlığı bırakın diyanet ve müftülükler bu işin tadını kaçırdılar vallahi billahi riya gösteriş başka bir şey değil
MÜFTÜLÜK YETKİLİLERİ BİR DE GÖREV YAPAN İMAM VE NÜEZZİNLERİ DİNLESELER.AĞIZLARINA KUR'ANI KERİM YAKIŞMAYANLAR VAR.
Kadın yarışmacıların jürisi kadınlardan mı oluşuyordu? Anladığım kadarıyla hayır. O zaman bu, dinin neresinde var. Zaten kadın din görevlisi olmuş. Oraya gelinceye kadar bir çok eğitimden geçmiş. Yani Kur an ı okumasını elbette biliyor. O halde sırf bir yarışma için, bir gösteri ve şov için elin adamlarının karşısında kadınların ses şovu yapmasının anlamı nedir.Herşeyin cılkını çıkardınız.