![Reklam](https://www.gazetepusula.net/images/reklam/WhatsApp-Image-2023-09-22-at-13.38.51-1.jpeg)
Aşık Murat Çobanoğlu Derneği’nin Asri Mezarlığı'nda düzenlediği törende, halk ozanı ve devlet sanatçısı aşık Murat Çobanoğlu'nun kabri başında dua edildi. İl Müftülüğünde görevli İmam Hatip Muhammed Özadanır tarafından Kur'an-ı Kerim'in okunmasının ardından, katılımcılar Çobanoğlu'nun kabrine karanfil bıraktı.
Törene Aşık Murat Çobanoğlu Derneği Başkanı Mahmut Karataş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin ve vatandaşlar katıldı.